W obecnych czasach, kiedy ponad 20% ludności na świecie posługuje się językiem angielskim, wielu rodziców słusznie zastanawia się, jak uczyć dziecko języka angielskiego. Pomimo tego, że język ojczysty jest najważniejszy, to z całym przekonaniem znajomość języka angielskiego przez najmłodsze jednostki to doskonały start na przyszłość. Obecnie istnieje wiele darmowych sposobów jak uczyć dziecko angielskiego w domu, które zawierają bardzo ciekawe sugestie i porady. Niemniej umiejętność posługiwania się językiem obcym przez małe dzieci to świetna inwestycja w ich przyszłość.

Nauka języka angielskiego od najmłodszych lat to szansa, a jednocześnie wysiłek, który musi iść w parze z wytrwałością, aby możliwe było osiągnięcie zakładanych celów. W takim razie, w jaki sposób rozpocząć naukę angielskiego w ramach świadomego procesu uczenia przez małe dzieci?

Jak uczyć dzieci angielskiego w domu?

Rozpoczęcie nauki języka angielskiego poprzez jakąkolwiek metodę to pierwszy krok w dobrym kierunku. Ponadto nauka angielskiego w domu dziś jest zdecydowanie łatwiejsze niż kilkanaście lat temu. Przy nauce języka obcego ważna jest determinacja i systematyczność. Jednak nie można zapominać także o odpowiednich materiałów, które współcześnie są bardzo liczne i szeroko dostępne w internecie. Małe dzieci uczą się często poprzez bajki, wierszyki czy piosenki, a dla starszych dzieci do nauki angielskiego doskonale sprawdzą się obrazkowe książeczki oraz gry edukacyjne.

Szkoła Skierniewice nauka języków.

W języku angielskim nowe słówka najlepiej poznawać przy czynności wykonywanych w bieżącym momencie np. wykorzystując dwujęzyczne zabawki. To w naturalny sposób ułatwi każdemu dziecku przyswajanie znaczenia słów.

Obecnie dostępnych metod, dzięki którym można poprawić język angielski bądź uczyć się go od podstaw jest cała masa. Szczególnie dla małych dzieci oraz tych w wieku przedszkolnym, ponieważ wybrane metody mogą przybierać wiele świetnych form nauki angielskiego, które będą także fantastyczną rozrywką. Warto jednak pamiętać, że najmłodsze dzieci uczą się najlepiej poprzez zabawę. Dlatego mając wiele dostępnych różnych metod, dobrze jest rozpocząć wszelkie nauki języków obcych od łączenia edukacji ze świetną zabawą.

Nauka przez zabawę

Jak nauczyć małe dziecko czytać i pisać angielskimi słówkami? Zdecydowanie najlepiej poprzez zabawę, która zawsze świetnie sprawdzi się w przypadku dzieci. Tym samym naukę angielskiego dla dzieci w dużej mierze trzeba zacząć od zabawy, bez konieczności pracy z profesjonalnymi native speakerami.

Nauka przez muzykę

Angielskie piosenki to doskonała inspiracja do rozpoczęcia nauki języka angielskiego. Pozwala poszerzyć zasób słów, a przy okazji słuchanie angielskich piosenek z dziećmi, które są pełne pozytywnej energii, pozwolą na radosne przyswajanie wiedzy również dla nieco starszych dzieci.

Nauka przez bajki

Zdecydowana większość dzieci uwielbia bajki. Jednak wiele z nich woli oglądać je z wykorzystaniem języka ojczystego. Jak zatem przekonać dziecko do oglądania bajek w obcym języku? To proste! Wystarczy zaproponować dziecku taki rodzaj oglądania jako nową formę zabawy, która pozwoli na nowe możliwości mówienia. Poza tym bajki, to bardzo atrakcyjna forma spędzania czasu dla dziecka, często niezależnie od wykorzystywanego w nich języka.

Dlaczego warto uczyć małe dzieci języka angielskiego?

Wielu rodziców nadal często zadaje sobie pytanie, dlaczego warto uczyć małe dzieci angielskiego? Odpowiedź jest bardzo prosta, a mianowicie język obcy w komplecie z językiem ojczystym to doskonały start dla każdego dziecka. Ponadto nauka mówienia w języku obcym małych dzieci pozwoli im na wyrobienie naturalnych predyspozycji do języków obcych, a także osłuchać się z melodią językową danego języka obcego. Nauka angielskiego dzieci to również świetna forma spędzania wolnego czasu, która w odróżnieniu od innych zaprocentuje w przyszłości.