Coraz częściej spotykamy się, z tym że znajomość języka angielskiego jest od nas wymagana. Ktoś może nas zapytać o drogę, poprosić o pomoc w sklepie czy zagadnąć na ulicy. Również w pracy wykonywanie obowiązków w firmie, która ma zagranicznych partnerów będzie tego od nas wymagać. A nawet, gdy robimy zakupy online z zagranicznych sklepów trzeba choć trochę znać angielski. Co jeśli nie znasz go wcale, a nagle musisz napisać mail? Naucz się, jak szybko opanować tę umiejętność!

Gotowe zwroty, których możesz użyć w każdym e-mailu

W zależności od tego czy to mail prywatny, czy też trzeba odpowiedzieć na sprawę związaną z pracą i wyrazić się formalnie, nie trzeba się głowić, jak to napisać. Przede wszystkim konstrukcja maila zawsze jest taka sama: powitanie, opisanie sprawy, pożegnanie. Do powitania, jak i pożegnania można użyć gotowych zwrotów!


A jak napisać treść mail? To zależy od tego, w jakiej sprawie go piszesz. Używaj krótkich zdań, które przekażą Twoją sprawę. Możesz wspomóc się słownikiem czy inteligentnym translatorem online. Najlepiej jeśli najpierw ułożysz sobie treść maila po polsku, a potem go przetłumaczysz. Nie musisz używać górnolotnych fraz czy idiomów. Postaw na proste słownictwo, które przekaże, co chcesz napisać w mailu. Wtedy nie popełnisz błędów! Jeśli masz wątpliwości możesz sprawdzić, czy dane zdanie jest poprawne wpisując je do tłumacza online. A co jeśli masz dość sprawdzania każdego słówka?

Szkoła Skierniewice nauka języków.

Chcesz nauczyć się pisać po angielsku? Pomyśl o szkole językowej

Nie da się ukryć, że korzystanie ze słownika czy elektronicznego tłumacza może być uciążliwe. Choć wiele zwrotów na pewno zapamiętasz po kilkukrotnym użyciu, nadal może nie być Ci łatwo zgrabnie i szybko odpowiadać na maile. Co możesz jeszcze zrobić, aby ułatwić sobie pisanie po angielsku? Zapisz się do szkoły językowej w Skierniewicach, jeśli mieszkasz w tej okolicy.

Wbrew pozorom nauka angielskiego nie jest trudna. Szybko załapiesz podstawy mówienia w tym języku, jak i pisania różnych pism, w tym komunikacji mailowej. Nauczysz się przydatnych i najczęściej używanych zwrotów, ale i takich, które są uniwersalne i można je wpleść do każdej konwersacji. A gdy masz jakiś problem z tłumaczeniem, zawsze możesz zapytać nauczyciela w szkole, jak on by to przetłumaczył lub poprosić go o pomoc. Po krótkim czasie nauki nie będziesz mieć już problemów z pisaniem maili.