Zima to czas zabawy w śniegu, lepienia bałwana, bitew na śnieżki. To czas świąt, pachnącej choinki. To niezmiennie okres, gdy szlifowany może być język angielski dla dzieci w Skierniewicach. Kreatywne podejście do nauki ma na celu zachęcenie najmłodszych do edukacji poprzez zabawę.

Grę, dzięki której dzieci poznają trochę zimowych słówek można przeprowadzić na różne sposoby. Można przygotować listę rzeczy i wydarzeń kojarzących się z zimą. Można też rozwijać język angielski dla dzieci w Skierniewicach pod nieco aktywniejszą postacią – fizycznie dotykając różnych zimowych zagadnień.

Zabawa o takim charakterze pobudza wyobraźnię i stymuluje pamięć dzieci, dzięki czemu zimowe słówka szybciej powinny zostać w głowie. O jakich słówkach mowa?

Ważne, żeby nie zmarznąć!

Zima [Winter] to czas chłodniejszych dni i niskich temperatur [low temperatures]. Zostając w domu warto zadbać o ciepły koc [warm blanket] i gorącą herbatę [hot tea]. Natomiast wybierając się na dwór konieczna jest czapka [a hat], rękawiczki [a gloves], szalik [a scarf] i ciepła kurtka [warm jacket]. Zadbajmy również o buty, by śnieg [snow] ich nie przemoczył.

W ciepłym stroju można iść na zewnątrz i korzystać z pogody. Możemy uprawiać sporty zimowe [winter sports], jak jazda na łyżwach [ice skating], jazda na nartach [skiing] czy na sankach [sled]. Gdy za oknem jest dużo śniegu możemy ulepić bałwana [make a snowman], zbudować igloo [build an igloo] lub odbyć z rówieśnikami bitwę na śnieżki [snowball battle].

Lista aktywności, którym można oddać się w okresie zimowym jest naprawdę długa. Nawet jeśli ten okres w roku jest nieco chłodniejszy, dzieci bez problemu są w stanie zorganizować sobie interesujące zajęcia. Popularność zyskują również obozy sportowe gdzie język angielski może być szlifowany w okresie zimowym.

Uwaga na pogodę!

Zima to nie tylko zabawa, ale też często wyzwania. Zwłaszcza pogoda i temperatury poniżej zera[below zero] dają się we znaki. Najbardziej odczuwają to kierowcy i rodzice, którzy muszą odśnieżać samochód[to plow a car] przed wyruszeniem w drogę.

Jechać i chodzić trzeba ostrożnie, gdyż ulice i chodniki są śliskie[slippery]. Gdy na dworze jest mróz[frost] ciepłe odzienie to podstawa – zima to okres gdy grypa[flu] i inne choroby[diseases] zbierają żniwa.

Bywają też lżejsze zimy. Wtedy z kolei zdarza się, że potrzebny jest sztuczny śnieg[artifical snow] by naśnieżyć stoki narciarskie[ski slopes].