W dzisiejszych czasach język angielski jest podstawą udanego życia zawodowego czy nawet prywatnego. Jego znajomość umożliwia bezproblemowe podróżowanie po całym świecie, poznawanie nowych kultur czy nawiązywanie przyjaźni, a także otwiera wiele drzwi do lepszej kariery. Właśnie dlatego zajęcia angielskiego w formie zabawy są wprowadzane już w przedszkolach. Kiedy jest najlepszy wiek do nauki dziecka języka obcego?

Angielski dla kilkulatków

Początek nauki języka angielskiego powinien przypadać już w wieku przedszkolnym, czyli około 3-6 roku życia. Wbrew pozorom nauka nie odbiera maluchom dzieciństwa – odbywa się w formie zabawy. Obejmuje ciekawe gry, piosenki czy kolorowe czytanki, które pobudzają wyobraźnię i zachęcają do poznawania nowych rzeczy. Dzięki temu przyswajanie ich będzie odbywało się w całkowicie naturalny sposób. 

Korzyści z wczesnego wprowadzenia języka obcego wiążą się z naturalnymi procesami poznawczymi dziecka. Chętnie chłonie ono wszystko, co go otacza. Jeśli więc będzie mieć kontakt z językiem obcym zacznie go powtarzać i uznawać za codzienność, powtarzając zasłyszane słówka. Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku nauki języka ojczystego. 

Podsumowując, maluchy uczą się szybciej i sprawniej, a przyswajanie nowych zwrotów nie stanowi dla nich żadnego problemu. Im jesteśmy starsi, tym trudniej jest nam kształtować zdolności lingwistyczne. 

Szkoła Skierniewice język Angielski.

Zalety nauki angielskiego w przedszkolu

Największą zaletą jest bezwysiłkowy i bezproblemowy proces poznawania języka angielskiego. Nauka odbywa się bez konieczności długotrwałego przesiadywania nad książkami czy powtarzania słówek na pamięć. Daje to dziecku lepszy start do dalszych etapów edukacji, gdy język obcy jest już koniecznością i stałym elementem programu nauczania. 

Dodatkowo w wieku przedszkolnym dzieci rozwijają mowę i sposób wypowiadania się. Obcowanie z angielskim sprawi, że sprawnie przyswoją obcy akcent. W późniejszym wieku ich mowa będzie nie do odróżnienia od mowy rodowitych Anglików. Wprowadzenie języka obcego do nauczania przedszkolnego jest wyjątkowo dobrym pomysłem.