Znajomość języka angielskiego jest w dzisiejszych czasach niezwykle istotna, dlatego rodzice chętnie zapisują swoje dzieci na zajęcia już od najmłodszych lat. Dużym ułatwieniem jest fakt, że w pierwszych latach życia dzieci najszybciej i najefektywniej przyswajają nową wiedzę, także w zakresie języków obcych. Nauka powinna odbywać się jednak poprzez zabawę. Jakie zabawki warto wybrać, aby w przyjemny sposób zadbać o edukację swojego dziecka?

1. Miś “licz ze mną”

Wszystkie dzieci kochają misie. Miś może stać się idealnym towarzyszem zabaw i przyjacielem na okres całego dzieciństwa. Twórcy interaktywnych zabawek wykorzystali to do stworzenia oryginalnej wersji pluszaka “licz ze mną”. Miś działa w dwóch językach – polskim i angielskim. Uczy dziecko liczyć, przybliża nazwy zwierząt i owoców, a nawet nuci wesołe rymowanki czy prosi o uwagę. Dzięki temu dziecko stale ma kontakt z językiem obcym i szybko przyswaja nowe słówka bawiąc się zabawką.

2. Anglojęzyczne książeczki

W zestawie nie może zabraknąć książeczek w języku angielskim. Aby treść była dla dziecka zrozumiała, powinna składać się z krótkich i nieskomplikowanych zdań, wzbogaconych licznymi obrazkami. Na samym początku, gdy dziecko dopiero uczy się angielskiego, warto postawić na książeczki zawierające wyłącznie obrazki i ich podpisy. Rodzic będzie mógł usiąść z dzieckiem i omówić widoczne ilustracje lub bawić się we wskazywanie przedmiotów nazywanych po angielsku.

3. English ABC

Gra jest loteryjką składającą się z 4 planszy oraz 24 okrągłych kartoników, na których umieszczono angielskie słówka wraz z grafikami. Gra nie tylko wspomaga naukę języka obcego, ale również kształtuje koncentrację wzrokowo-ruchową. Do gry dołączono dodatkowo scenariusze i propozycje zabaw do wykorzystania przez dorosłych – rodzic może więc stale urozmaicać rozgrywkę i dodawać nowe elementy edukacyjne, także wymyślone przez siebie.

4. Absolutely English

Gra edukacyjna, w której może wziąć udział więcej osób, dzięki czemu dziecko kształtuje również swoje zdolności interpersonalne i komunikację z innymi. Wpływa to pozytywnie na umiejętność rozmowy w języku angielskim i poprawia akcent. Gra oferuje 5 poziomów trudności – od początkującego (dziecko dopiero zaczynające swoją przygodę z angielskim), kończąc na bardziej zaawansowanym (dziecko od kilku lat ma kontakt z językiem angielskim). Każdy ma równe szanse w grze.

5. Edukacyjny globus odkrywcy

Dzieci, które nie lubią planszowych gier bądź uwielbiają poznawać świat i mają w sobie ducha odkrywcy z pewnością docenią edukacyjny globus. Zabawka zawiera przełącznik zmieniający tryby (do wyboru są aż 3). W pierwszym trybie uczy powitań w językach obcych na całym świecie, w trybie drugim uczy odnajdywania zwierząt, zaś tryb trzeci polega na poznawaniu melodii znanych w różnych krajach. A wszystko to w języku angielskim. Nauka przeplata się tu z zabawą.